ଖରାପ ଭାଷାରେ ଗାଳିଗୁଲଜ କଲେ କଣ ହୁଏ ? ଜାଣନ୍ତୁ ଆଉ କିଛି ଖାସ୍ ଅନୁଚିନ୍ତା…

ଅପଶବ୍ଦ ବ୍ୟବହାର କରି କାହାକୁ ଥଟ୍ଟା କରନ୍ତୁ ନାହିଁ, ଏହାଦ୍ବାରାଜାତକରେ ଯଦି ବୃହସ୍ପତି ନୀଚରେ ଥାଏ ତେବେ ମୁଣ୍ଡରେ ଚନ୍ଦନ ଟିକା ଲଗାନ୍ତୁ ଏବଂ ସକାଳୁ ମନ୍ଦିରକୁ ଯାଇ ଠାକୁର ଦର୍ଶନ କରନ୍ତୁ । ସନ୍ତାନସନ୍ତତି ବୁଦ୍ଧିହୀନ ହୋଇଥାଏ । ଦୈନନ୍ଦିନ ଜୀବନରେ ଅସୁବିଧା ଓ ଅସନ୍ତୁଳନ ଦେଖା ଦେଲେ ସକାଳୁ ସୂର୍ଯ୍ୟଙ୍କୁ ଜଳଦାନ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ଓସ୍ତଗଛକୁ ପୂଜାର୍ଚ୍ଚନା କରିବା ଦ୍ଵାରା ମଙ୍ଗଳ ହୋଇଥାଏ

ପିଆଜକୁ ବାଟି ଚୁଟିରେ ଲଗାଇଲେ ଚୁଟି ଝଡିବା ବନ୍ଦ ହେବାସହ ଘନତ୍ଵ ବଢିଥାଏ । ବେସନରେ ଲେମ୍ବୁ ରସ ମିଶାଇ ମୁହଁରେ ଲଗାଇଲେ ମୁଖ ବ୍ରଣ ଦୂର ହୋଇଥାଏ ଏବଂ ମୁହଁରେ ଚମକ ଆସିଥାଏସକାଳୁ ଝାଡା ଯିବା ବେଳେ କିମ୍ବା ଝାଡା ବସିବା ବେଳେ ଦାନ୍ତ ଘଷନ୍ତୁ ନାହିଁ, ଏହା ଅମଙ୍ଗଳକାରୀ ହୋଇଥାଏ । କିଛି ନୀତିନିୟମ ରହିଛି ଯାହା ପାଳନ କରିବା ଦ୍ଵାରା ଆମେ ସୁଖୀ ଜୀବନ ଅତିବାହିତ କରିଥାଉ ।

 

ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ସାତରରେ କୁହା ଯାଇଥିବା ଏଭଳି କିଛି ନୀତିନିୟମ ବିଷୟରେ ।ଦାନ୍ତବିନ୍ଧା ହେଉଥିଲେ ଜୁଆଣୀ ପାଣିକୁ ଦିନକୁ ତିନିଥର କୁଳକୁଳି କଲେ ତାହା ଦୂର ହୋଇଥାଏ । ଖରାପ ଶବ୍ଦ ବ୍ୟବହାର କରି ଅନ୍ୟକୁ ଗାଳିଗୁଲଜ କଲେ ଧନ କ୍ଷୟ ହେବାସହ ଦରିଦ୍ରତା ଆସେ ।ଖାଦ୍ୟ ଖାଇବା ବେଳେ 32 ଥର ଚୋବାଇ ଖାଇଲେ ଭଲ ହଜମ ହୁଏ ଏବଂ ଏହା ଶରୀର ପାଇଁ ହିତକର ହୋଇଥାଏ ।

ଅସନ୍ତୁଳନ ଦେଖା ଦେଲେ ସକାଳୁ ସୂର୍ଯ୍ୟଙ୍କୁ ଜଳଦାନ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ଓସ୍ତଗଛକୁ ପୂଜାର୍ଚ୍ଚନା କରିବା ଦ୍ଵାରା ମଙ୍ଗଳ ହୋଇଥାଏ ।ଅପଶବ୍ଦ ବ୍ୟବହାର କରି କାହାକୁ ଥଟ୍ଟା କରନ୍ତୁ ନାହିଁ, ଏହାଦ୍ବାରା ସନ୍ତାନସନ୍ତତି ବୁଦ୍ଧିହୀନ ହୋଇଥାଏ । ଦୈନନ୍ଦିନ ଜୀବନରେ ଅସୁବିଧା ଓ ଅସନ୍ତୁଳନ ଦେଖା ଦେଲେ ସକାଳୁ ସୂର୍ଯ୍ୟଙ୍କୁ ଜଳଦାନ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ଓସ୍ତଗଛକୁ ପୂଜାର୍ଚ୍ଚନା କରିବା ଦ୍ଵାରା ମଙ୍ଗଳ ହୋଇଥାଏ ।ମହୁରେ ଲେମ୍ବୁ ରସ ମିଶାଇ ମୁହଁରେ ମାରିଲେ ମୁହଁର କଲାଦାଗ ଦୂର ହୋଇଥାଏ । ସକାଳୁ 30 ମିନିଟ ଖରାରେ ସମୟ ବିତାଇବା ଉଚିତ, ଏହାଦ୍ବାରା ଶରୀର ପୀଡା ଦୂର ହୁଏ ଓ ଭିଟାମିନ-D ମିଳେ

ମୁହଁର କଳାଜାଇ ଦୂର କରିବା ପାଇଁ ହେଲେ ଧନିଆ ପତ୍ରକୁ ବାଟି କିଛିଦିନ ଲଗାଇଲେ ତାହା ଦୂର ହୁଏ । ଆମ ପୋଷ୍ଟ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ସହ ଶେୟାର କରନ୍ତୁ ଓ ଆଗକୁ ଆମ ସହ ରହିବା ପାଇଁ ଆମ ପେଜ୍ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁଅଣ୍ଟା ଦରଜ ହେଉଥିଲେ ଶୁଣ୍ଠି ଓ ଅଶ୍ଵଗନ୍ଧା ଚୂର୍ଣ୍ଣକୁ ମିଶାଇ ଦୁଇ ଚାମୁଚ ସକାଳେ ଓ ସନ୍ଧ୍ୟାବେଳେ ଉଷୁମ ପାଣିରେ ଖାଇଲେ ତାହା ଦୂର ହୁଏ । ଆଣ୍ଠୁଗଣ୍ଠି ବିନ୍ଧା ହେଉଥିଲେ ମେଥି ଗୁଣ୍ଡ ଏକ ଚାମୁଚ ସକାଳୁ ଉଷୁମ ପାଣିରେ ଖାଇଲେ ତାହା ଦୂର ହୁଏ । ଦାନ୍ତବିନ୍ଧା ହେଉଥିଲେ ଜୁଆଣୀ ପାଣିକୁ ଦିନକୁ ତିନିଥର କୁଳକୁଳି କଲେ ତାହା ଦୂର ହୋଇଥାଏଦୈନନ୍ଦିନ ଜୀବନରେ ଅସୁବିଧା ଓ ଅସନ୍ତୁଳନ ଦେଖା ଦେଲେ ସକାଳୁ ସୂର୍ଯ୍ୟଙ୍କୁ ଜଳଦାନ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ଓସ୍ତଗଛକୁ ପୂଜାର୍ଚ୍ଚନା କରିବା ଦ୍ଵାରା ମଙ୍ଗଳ ହୋଇଥାଏ ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.