Jyotisha Shastra – ଆଜି ରବିବାର ଘରକୁ ଆଣନ୍ତୁ ଏହି ଚେର ଧନର ଅଭାବ ହେବ ନାହିଁ …ଶତ୍ରୁ ସମସ୍ୟା ଦୂର ହେବ….

ତେବେ ଆଜି ଏଭଳି ଏକ ଉପାୟ ସମ୍ପର୍କ ରେ କହିବୁ ଯାହାକୁ କରିବା ଦ୍ୱାରା ଆପଣଙ୍କ ଜୀବନରେ ଆଉ କେବେ ହେଲେ କୌଣସି ସମସ୍ୟା ରହିବ ନାହିଁ | କହିବାକୁ ଗଲେ ଏମିତି ଅନେକ ବ୍ୟକ୍ତି ମାନେ ଅଛନ୍ତି ଯେଉଁ ମାନେ ରାତିଦିନ ପରିଶ୍ରମ କରିକି ସେମାନେ ଟଙ୍କା ରୋଜଗାର କରିଥାନ୍ତି କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କ ହାତରେ ସେହି ଟଙ୍କା ପାଖରେ ରହି ପାରି ନଥାଏ |

ସେହି ଟଙ୍କା ଅଯଥା ଖର୍ଚ୍ଚ ରେ ଚାଲି ଯାଏ ତାହା ସହିତ ତାଙ୍କ ପଛରେ ଅନେକ ଶତ୍ରୁ ଥାଆନ୍ତି ତ ସେମାନେ ଭୂତ ପେତକୁ ଡରୁ ଥାଆନ୍ତି ଏବଂ ସେମାନେ ଯେକୌଣସି କାମ କଲେ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କ କାମ ଧନ୍ଦା ଟି ଭଲ ଭାବରେ ଚାଲି ପାରୁ ନଥାଏ ବା ବ୍ୟବସାୟ କଲେ ବ୍ୟବସାୟ ଭଲ ଚାଲି ନଥାଏ | କିନ୍ତୁ ଆଜି ଏକ ଏମିତି ଉପାୟ ସମ୍ପର୍କ ରେ କହିବୁ ଯାହାକୁ କରିବା ଦ୍ୱାରା ତାହେଲେ ଆପଣଙ୍କର ସମସ୍ତ ସମସ୍ୟା ଠିକ ହୋଇଯିବ |

ଏମିତି ବ୍ୟକ୍ତି ଅଛନ୍ତି ଯେଉଁ ମାନେ ମନ୍ତ୍ର ଯନ୍ତ୍ର ତନ୍ତ୍ର କୁ ଅବିଶ୍ୱାସ କରିଥାନ୍ତି ତାହା ସହିତ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାର ର ଗାଳି ଗୁଲଜ ମଧ୍ୟ କରିଥାନ୍ତି | କିନ୍ତୁ ଏଥିରେ ମଧ୍ୟ ସତ୍ୟତା ରହିଥାଏ ତେଣୁ ଏହି ଉପାୟ ଟିକୁ ନିହାତି ଭାବରେ କରନ୍ତୁ | ସନ୍ଧ୍ୟା ସମୟରେ ଦିବ୍ରଗନ୍ଧା ଗଛକୁ ନିମନ୍ତ୍ରଣ କରିବେ ଯାହାକି ଏହି ଗଛ ଟି ଓଡ଼ିଶା ର ସମସ୍ତ ସ୍ଥାନରେ ପ୍ରାୟ ଦେଖିବା ପାଇଁ ମିଳି ଥାଏ |

ଏହି ଗଛ କୁ ଧୂପ ଦୀପ, କଞ୍ଚା କ୍ଷୀର ବା ପଞ୍ଚାମୃତ ନଚେତ ଅରୁଆ ଚାଉଳ, 7ଟି ଗୁଆ, ସୂତା ହଳଦୀ ତାହା ସହିତ ସିନ୍ଦୁର ଇତ୍ୟାଦି ନିଅନ୍ତୁ | ସେହି ଗଛର ମୂଳ ତଳେ ପୂଜା ଵିଧି କରନ୍ତୁ ଆଉ ଏହାପରେ ସେହି ଗଛର ମୂଳରୁ ଉପାଡିକି ନେଇ ଆସନ୍ତୁ |

ଏହି ଗଛର ଚେରରୁ ଆଣିଲା ପରେ ଏକ ତମ୍ବା ଡେଉଁରିଆ ବା ଅଷ୍ଟଧାତୁ ଡେଉଁରିଆ ବା ଚାନ୍ଦି ର ଡେଉଁରିଆ ଯେକୌଣସି ଡେଉଁରିଆ ନିଅନ୍ତୁ ଆଉ ସେହି ଚେରକୁ ଡେଉଁରିଆ ରେ ଭର୍ତ୍ତି କରିକି ଧୂପ ଦୀପ ଇତ୍ୟାଦି ଦିଅନ୍ତୁ | ଏହାପରେ ଭଗବାନ ଗଣେଶ ଙ୍କର ପାଖରେ ସେହି ଡେଉଁରିଆ କୁ ପୂଜା ଅର୍ଚନା କରି ନିଜ ହାତରେ ନଚେତ ନିଜ ଗଳାରେ ପିନ୍ଧି ଦିଅନ୍ତୁ |

ଦେଖିବେ କି ସେହି ଦିନ ଠାରୁ ଆପଣଙ୍କର ଯାହା ବି ସମସ୍ୟା ଆଗକୁ ଆସିବ କିମ୍ବା ଯାହା ମଧ୍ୟ ସମସ୍ୟା ଲାଗି ରହିଅଛି କିଛି ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ସବୁ ଠିକ ହୋଇ ଯିବ | ଏହି ଉପାୟ ଟିକୁ ଯଦି ଆପଣ ଶ୍ରଦ୍ଧା ଓ ବିଶ୍ୱାସ ର ସହିତ କରନ୍ତି ତେବେ ଏହାର ଫଳ ଆପଣ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବେ ପାଇ ପାରିବେ |

Leave A Reply

Your email address will not be published.